Chrome Manuel Kurulum Dosyası

Merhabalar,

Şubat 2012 Tarayıcı kullanım istatistikleri:

2012 Internet Explorer Firefox Chrome Safari Opera
Şubat 19.5 % 36.6 % 36.3 % 4.5 % 2.3 %

Kaynak: http://www.w3schools.com/browsers/browsers_stats.asp

Chrome yükselişini sürdürmeye devam ediyor.

Google Chrome’i bildiğiniz gibi http://www.google.com/chrome adresinden indirebiliyorsunuz. Bu siteden indirme yapmaya başladığınızda bilgisayarına boyutu küçük olan bir installer, yani indirici kurulur. Bu indirici Chrome’in kurulum dosyasını indirir ve kurar. Olur da indirici olmadan direk indirme bağlantısına ihtiyacınız olur diye (benim oldu) bir adres veriyorum. Belki interneti olmayan bir bilgisayarda kurulum yapmak isteyeceksiniz.

Yine Google üzerinden bir adres: http://support.google.com/installer/bin/answer.py?hl=en&answer=126299

Bu verdiğim adresin alt kısmında

“If you’re downloading Chrome for your own user account only, use this installer” ibaresi, bilgisayarınızda birden fazla kullanıcı olsa bile sadece kendi oturumunuzda kullanmanız için gereken kurulum dosyası.

“If you’re downloading Chrome for all user accounts on your computer, use this installer: ” Bu da bilgisayardaki tüm kullanıcı hesaplarında kurulabilmesi için gereken kurulum dosyası.

Versiyonlar sürekli değişebileceğinden direk google adresini verdim.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>